Strona Główna
   Książki
 Recenzje
 Autorzy
 Biografie
 Nowości i zapowiedzi
 E-books
 Felietony
 Konkursy
 Wywiady
   Zarejestruj się
 Dodaj materiał
   Redakcja
 Linki
 Współpraca
 Partnerzy
 • Wyszukiwarka

 • Polecamy
  Najlepsze strony o literaturze
 • Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Opowiadania
 • ~Agnieszka Moskwa | 12-10-2010 09:48:42   Drukuj newsa "Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Opowiadania"  Powiadom znajomego o newsie "Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Opowiadania"
  Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

  Prezentacje krótkich form literackich pisarzy z Polski i zagranicy oraz przegląd adaptacji filmowych to główne wydarzenia rozpoczynającego się we Wrocławiu 6. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

  Festiwal otworzy przegląd adaptacji filmowych, którego motywem przewodnim w tym roku będzie "adaptacja niemożliwa". Będą to filmy fabularne, które nie mogły się udać, oraz dokumenty o filmach nieudanych. Wśród pokazywanych obrazów znalazł się dokument "Lost in La Mancha" pokazujący próby zekranizowania Don Kichota Cervantesa.

  Prezentacja opowiadań i spotkania z autorami rozpoczną się 15 października. Podczas tegorocznej edycji imprezy do Wrocławia przyjadą Etgar Keret z Izraela, Petina Gappah z Zimbwabwe, Sofija Andruchowycz i Andrij Bondar z Ukrainy, Sana Krasikov z USA oraz pisarze z Polski - Grażyna Plebanek, Joanna Bator, Zyta Rudzka i Jerzy Sosnowski.

  W trakcie festiwalu zostanie ogłoszona lista laureatów konkursu na opowiadanie, który tym razem odbył się pod hasłem "iMan". Tematem prac są relacje między człowiekiem a technologią. W opowiadaniach można było również wykorzystać motyw człowieka jako gadżetu oraz poruszyć problematykę zmian cywilizacyjnych i psychofizycznych, jakie zachodzą we współczesnej kulturze i w życiu codziennym w kontekście tzw. nowych mediów.

  Podobnie jak w latach ubiegłych odbędą się warsztaty pisarskie (creative writing) oraz zostanie rozstrzygnięty konkurs dla tłumaczy.

  Jak podkreślają organizatorzy, Międzynarodowy Festiwal Opowiadania to przede wszystkim święto krótkiej formy literackiej oraz promocja narracji międzykulturowych. W trakcie wymiany doświadczeń pisarzy różnych stylów i narodowości prowadzone są dyskusje na temat oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki. Impreza zakończy się 17 października.


  Źródło: Czytelnia Onet

   

  K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E

  Autor: YCW3elMwJJR6

  Treść: Thanks for shairng. What a pleasure to read! http://djjmkvnfdjf.com [url=http://vaojwokt.com]vaojwokt[/url] [link=http://xhgtnqmft.com]xhgtnqmft[/link]

   

  Autor: nvkggc3iPX

  Treść: Wow, your post makes mine look feleeb. More power to you!

   

  Dodaj swój komentarz

  Powrót do Strony Głównej

 • Nowa recenzja
 • Dom Augusty
  Dom Augusty
  Majgull Axelsson
 • Polecamy
 • Księgarnia
 • Listy
  John Ronald Ruel Tolkien
  Listy
  56 zł 50,40 zł
  KUP TERAZ!
 • Logowanie
 • Login: 
  Hasło: 
  Zarejestruj się
   
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Internetowe Imperium Książki © 2002 - 2010
  Serwis monitorowany przez: statystyki www stat.pl ^^^
  teatr warszawa