Strona Główna
   Książki
 Recenzje
 Autorzy
 Biografie
 Nowości i zapowiedzi
 E-books
 Felietony
 Konkursy
 Wywiady
   Zarejestruj się
 Dodaj materiał
   Redakcja
 Linki
 Współpraca
 Partnerzy
 • Wyszukiwarka

 • Polecamy
  Najlepsze strony o literaturze
 • Mariusz Szczygieł i premiera nowej książki w Klubie Pod Jaszczurami
 • ~Maciej Kazimierczuk | 02-11-2009 16:12:51   Drukuj newsa "Mariusz Szczygieł i premiera nowej książki w Klubie Pod Jaszczurami"  Powiadom znajomego o newsie "Mariusz Szczygieł i premiera nowej książki w Klubie Pod Jaszczurami"

  Jeżeli w ramach cyklu Reporterzy Dużego Formatu, który odbywa się w krakowskim Klubie Pod Jaszczurami, nie goszczono dotychczas którejś z ikon gatunku, to zaległości zostaną nadrobione w środę, 25 listopada. Z czytelnikami spotka się Mariusz Szczygieł. Rozmowa z jednym z najlepszych w Polsce reporterów rozpocznie się o godz. 19.


  Mariusz Szczygieł publikował w kilkunastu pismach – polskich i zagranicznych. Na stałe pracuje w „Gazecie Wyborczej”. Dziennikarz jest laureatem wielu wyróżnień. Otrzymał m.in. Nagrodę Melchior 2004 w Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów im. Melchiora Wańkowicza, był finalistą nagród literackich Nike oraz Angelus, otrzymał też Nike Czytelników w 2007 roku.

  Dotychczasowe książki Mariusza Szczygła to „Niedziela, która zdarzyła się w środę” i „Gottland”. Jego reportaże były też drukowane w licznych antologiach.

  Od 2001 roku, kiedy skończył współpracę z TV Polsat, jego głównym tematem jest historia i kultura Republiki Czeskiej. Jego książka „Gottland”, określana we Francji zbiorem esejów, w Niemczech – zbiorem opowiadań, w Polsce – zbiorem reportaży literackich, została w Czechach bestsellerem.


  Nowa książka Mariusza Szczygła:

  20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła

  Oto Polska:
  * proboszcz z HIV
  * pluton ZOMO, który strzelał w „Wujku”
  * dwie matki i poczęte przez nie dziecko
  * student Rydzyka, który uciekł ze szkoły
  * Sprawiedliwi ratowali Żydów, a teraz się wstydzą sąsiadów
  * dumny homofob udziela wywiadu
  * przemycali kokainę w żołądkach, żeby spłacić czynsz

  W sumie 26 (a nawet więcej) historii, zapisanych przez najlepszych polskich reporterów.
  - To mój osobisty wybór reportaży o tym, gdzie zaczęła się i dokąd doszła nowa Polska. Nie ta, którą widzimy w Sejmie, ani ta z pierwszych stron gazet. Raczej Polska, która musiała „mentalność sobie w jeden dzień zrobić” - Mariusz Szczygieł

  Wśród autorów reportaży obok Mariusz Szczygła znaleźli się: Irena Morawska, Joanna Sokolińska, Joanna Wojciechowska , Karol Podgórski, Włodzimierz Nowak , Wojciech Staszewski, Edyta Gietka, Ewa Winnicka, Witold Szabłowski, Marcin Kołodziejczyk, Anna Fostakowska, Wojciech Bojanowski, Paweł Piotr Reszka, Jacek Antczak, Artur Pałysa, Lidia Ostałowska, Tomasz Kwaśniewski, Katarzyna Surmiak-Domańska, Paweł Smoleński, Jacek Hugo-Bader, Grzegorz Sroczyński i Wojciech Tochman.


  Reporterzy Dużego Formatu to cykl spotkań z najlepszymi autorami reportaży. Odbywa się w Klubie Pod Jaszczurami od października 2008 roku. Dotychczas gośćmi byli m.in. Małgorzata Szejnert, Jacek Hugo-Bader, Paweł Smoleńśki i Wojciech Jagielski. Spotkania prowadzi Bartek Borowicz, producentem imprezy jest Grzegorz Kopeć.

  Zobacz koniecznie:

  Autorzy:
  Mariusz Szczygieł

  Książki: 20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła


  Źródło: informacja nadesłana

   

  K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E


   Brak komentarzy do tego newsa !

  Dodaj swój komentarz

  Powrót do Strony Głównej

 • Nowa recenzja
 • Lituma w Andach
  Lituma w Andach
  Mario Vargas Llosa
 • Polecamy
 • Księgarnia
 • Chcę Być jak Agent
  Weronika Marczuk
  Chcę Być jak Agent
  39,99 zł 36,30 zł
  KUP TERAZ!
 • Logowanie
 • Login: 
  Hasło: 
  Zarejestruj się
   
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Internetowe Imperium Książki © 2002 - 2010
  Serwis monitorowany przez: statystyki www stat.pl ^^^
  teatr warszawa