Strona Główna
   Książki
 Recenzje
 Autorzy
 Biografie
 Nowości i zapowiedzi
 E-books
 Felietony
 Konkursy
 Wywiady
   Zarejestruj się
 Dodaj materiał
 Dodaj książkę
   Redakcja
 Linki
 Współpraca
 Partnerzy
 • Wyszukiwarka

 • Polecamy
  Najlepsze strony o literaturze
 •  Dzień pod znakiem królika

    Drukuj podstronę o książce Dzień pod znakiem królika  Powiadom znajomego o książce Dzień pod znakiem królika

  Autor: Praca zbiorowa

  Wydawnictwo: Papierowy Motyl
  Data wydania: 12/2009
  Kategoria: Obyczajowe

  ISBN: 978-83-62222-02-5
  Ilość stron: 164
  Format: A5
  Oprawa: miękka
  Cena: 22 zł    Kup w świetnej cenie
  Wasza ocena:   6 / 6    Głosów: 1
  Oceń tę książkę:  / 6   

  Dzień pod znakiem królika

  Książkę dodał(a): Marika Krajniewska dnia 30-11-2010 o 23:12:17

   

  O  P  I  S

  Pierwszy w Polsce tomik opowiadań absolwentów kursu kreatywnego pisania organizowanego przez Polską Akademię Nauk. Talent, ciekawe spojrzenie na otaczający nas świat, niezwykłe historie, zaskakujące wątki. Największe odkrycie tego roku.

  Kursy i warsztaty kreatywnego pisania od kilku już lat zyskują swą popularność na Zachodzie. Również w Polsce stają się modne. Jednak to nie moda decyduje o uznaniu w świecie pisarskim, ale przede wszystkim talent. I to właśnie talent i wewnętrzna potrzeba pisania sprawiła, że autorzy tomiku "Dzień pod znakiem królika" stworzyli świat, do którego czytelnik jest wciągnięty od pierwszych stron książki.


  "Przygoda zwana "kursem kreatywnego pisania" przypomina wycieczkę w nieznane. Oczywiście z przewodnikiem, a nawet kilkoma... Jedni przywiozą z podróży kilka wspomnień i wrócą do codzienności, inni przeżyją coś ważnego i zapragną na stałe zamieszkać na dziwnej wyspie, która zbudowana jest ze słów. Ale którzy to będą? To już pozostawiamy domyślności czytelnika, w którego ręce trafi ten skromny wybór."
  Anna Nasiłowska

  "Co to są warsztaty literackie? Czy można nauczyć się pisać wiersze, opowiadania, eseje? Czy taka działalność – coraz bardziej w Polsce popularna – ma jakiś sens? Otóż – ma sens. Nie dlatego, że mógłbym tu kogoś czegoś „nauczyć”. Ale dlatego, że mogę zainicjować dyskusję o proponowanych tekstach. Dlatego też, że prowadząc takie zajęcia pełnię rolę katalizatora, który pozwala ich uczestnikom na wzajemną konfrontację swych wyobrażeń o literaturze. Dlatego wreszcie, że tego rodzaju spotkania – w których ktoś musi dbać o dyscyplinę rozmowy – tworzą swego rodzaju „salon” czy „klub dyskusyjny”, a w rezultacie pewną niewielką, ale połączoną wspólnym dążeniem społeczność. Świadectwem jej istnienia jest niniejsza antologia."
  Leszek Szaruga


  Autorzy: I. Kępisty, P. Kleszczyński, M. Kołodkiewicz, K. Kozakiewicz, M. Krajniewska, A. Kuligg, J. Musiałkowska-Gomółka, J. Olekszyk, M. Suchojad, M. Urbaniak, E. Wilkoszewska.

  Projekt powstaje przy współpracy z Instytutem Badań Literackich PAN.

  Zobacz tę pozycję w księgarni Lideria

   

  R  E  C  E  N  Z  J  E (ilość: 0)

  Brak recenzji tej książki

  Dodaj swoją recenzję


  W  I  A  D  O  M  O  Ś  C  I    (ilość: 2)

  Dzień pod znakiem królika
  03-12-2009 12:16:50
  Wspólnie z Wydawnictwem Papierowy Motyl oraz Traffic Clubem zapraszamy na Dzień pod znakiem królika. Spotkanie z autorami tomiku odbędzie się 17 grudnia 2009 o godzinie 18.00 w warszawskiej księgarni Traffic Club, przy ul. Brackiej 25.   więcej >>>
   
  Nowa pozycja Wydawnictwa Papierowy Motyl
  26-11-2009 16:58:46
  Wydawnictwo Papierowy Motyl w połowie grudnia zaprezentuje zbiór opowiadań pod tytułem Dzień pod znakiem królika. Jedenastka autorów, absolwentów Kursu Kreatywnego Pisania IBL PAN, przedstawia wybór swoich różnorodnych gatunkowo i stylistycznie tekstów, które powstały w ramach warsztatów prozatorskich prowadzonych przez prof. Leszka Szarugę.   więcej >>>
   

  K  O  M  E  N  T  A  R  Z  E    (ilość: 0)

  Brak komentarzy do tej książki

  Dodaj swój komentarz


  Z  O  B  A  C  Z    T  A  K  Ż  E

  Dobra Czytanka wg św. zioma Janka
  "Dobra Czytanka wg św.    [więcej...]

  Autor książki:
  Kategoria: Religia
   
   
  26 bajek z Afryki
  "26 bajek z Afryki" to zbiór afrykańskich bajek, ilustrowanych zdjęciami Ryszarda Kapuścińskiego z krajów, po których autor "Hebanu" i "Cesarza" podróżował.    [więcej...]

  Autor książki:
  Kategoria: Inne
   
   
  42 listy miłosne
  Co też stało się z listem miłosnym? Czy zdawkowe kartki, e-maile i SMS-y całkowicie zastąpiły tę romantyczną formę okazywania uczuć? Czy słowo pisane straciło swój urok w epoce cyfrowej obsesji i błyskawicznych randek? Jak kuszące mogą być słowa? I jak wygląda miłość w XXI wieku?

  Oto jedyny w swoim rodzaju zbiór nigdy wcześniej niepublikowanych listów miłosnych autorstwa najsłynniejszych współczesnych pisarzy.    [więcej...]

  Autor książki:
  Kategoria: Literatura faktu
   
   
 • Nowa recenzja
 • Ściana
  Ściana
  Paweł Daniel Zalewski
 • Polecamy
 • Księgarnia
 • Chcę Być jak Agent
  Weronika Marczuk
  Chcę Być jak Agent
  39,99 zł 36,30 zł
  KUP TERAZ!
 • Logowanie
 • Login: 
  Hasło: 
  Zarejestruj się
   
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Internetowe Imperium Książki © 2002 - 2010
  Serwis monitorowany przez: statystyki www stat.pl ^^^
  teatr warszawa