Strona Główna
   Książki
 Recenzje
 Autorzy
 Biografie
 Nowości i zapowiedzi
 E-books
 Felietony
 Konkursy
 Wywiady
   Zarejestruj się
 Dodaj materiał
   Redakcja
 Linki
 Współpraca
 Partnerzy
 • Wyszukiwarka

 • Polecamy
  Najlepsze strony o literaturze
 • Komentarze do książki Alchemik

  Autor: ala

  Data: 02-09-2006

  Treść: Mam sporo lat, a książkę polecił mi mój kilkunastoletni syn. Do tej pory książką do której wracałam, gdy miałam "doły" była: Sto lat samotności - trudna , ale świetna.
  Alchemik to prościutka historia, banalna, ale tak zwyczajna, że po prostu człowiek przeciera oczy ze zdumienia i myśli - Boże jakie to wszystko proste. A przecież wiadomo nie od dziś że natura preferuje najprostsze rozwiązania.
  Ja swoją Legendę przespałam, tak jak sklepikarz ze sklepu z kryształami!
  Pozdrawiam wszystkich którzy czują i myślą.
  ala

   

  Autor: Alex

  Data: 11-07-2006

  Treść: osobiście bardzo podbała mi sie ksiażka Alchemik. nie rozumię dlaczego Van Norden tak surowo ocenił coś czego nie zrozumiał. potrafię przełknąć to, że komuś mogło nie spodobać się dzieło Colhy, ale żeby tak gwałtownie wyraż swoje niezrozumienie...polecam wszystkim tym, którzy jeszcze nie przeczytali książki, żeby po nią siegnęli i zastanowili sie nad jej przesłaniem.

   

  Autor: Karolka

  Data: 23-05-2006

  Treść: Książka jest naprawdę fenomenalna!! Warto ją kupić komuś w prezencie lub ją polecić. Zachęcam do przeczytania jej, bo naklania ona do refleksji o jakiej sie wam nie śniło. POLECAM!!

   

  Autor: joanna hadzik

  Data: 11-04-2006

  Treść: ta książka jest świetna!!!!!!!!!!!!! Ma naprawde oooooooooooogromne przesłanie!!!!!!!1111

   

  Autor: Ania

  Data: 08-04-2006

  Treść: Uwazam ze ta ksiazka ma mistrza i jest jedna z wielu najlepszych ksiazek ktore do tej pory przeczytałam.Odkrywa nasze najskrytsze marzenia o ktorych wolelibysmy czasem zapomniec.POLECAM WSZYSTKIM!!!

   

  Autor: aga

  Data: 08-03-2006

  Treść: ja uważam ze kasiazka jest świetna
  zadaje ona pytania ale nie moze nam na nie odpowiedziec poniewaz to nalezy juz do kazdego z osobna bo jaki bylby sens gdyby odpowiedz byla tka sama dla kazdego..

   

  Autor: karolina mielcarek

  Data: 13-02-2006

  Treść: Wspanaila ksiazka szczeze polecam wszystkim. Dzieki niej zrozumialam co tak naprawde jest wazne, jak do tego dazyc.Ksiazka pokazala mi jak walczyc z przeciwnosciami losu. Kazdy powinien ja przeczytac!!!!!!!!!!!!!!!

   

  Autor: Nasedo

  Data: 24-01-2006

  Treść: Uważam, że książka jest marna. Paulo Coelho na siłe stara się w niej wymyślać prawdy i filozofie życiowe, porównania i przykłady jakimi chce je pokazać są bardzo marnego pokroju. Książka nic nie nowego odkrywa. Fakt, daje odpowiedzi, ale nie zadaje pytań. A moim zdaniem powinna, następnie każdy z nas powinien sobie sam odpowiedzieć jaki jest jego sens życia.

  Książki stanowczo nie polecam.

   

  Autor: gosia

  Data: 30-11-2005

  Treść: wlasnie jestem w trakcie czytania alchemika.. jest naprawde wspaniala.. polecam wszystkim ktorzy lubia powiaski filozoficzne np. malego ksiecia.. takie ksiazki wnosza wiele do zycia kazdego czlowieka

   

  Autor: Basia Szwarc

  Data: 16-10-2005

  Treść: Gdy kazano mi ją przeczytać pomyślałam: "Kolejna nudna lektura", ale gdy już przeczytałam pare stron stwiedziłam, że to jednak jest ciekawe. A kiedy skończyłam ostatnią stronę to moje życie zmieniło się nie do poznania. Zauważyłam, że ja też mam Własną Legendę.

   

  Autor: iwa

  Data: 15-10-2005

  Treść: Świetna książka, godna polecenia, musiałam ją przeczytać, ale teraz nie żałuje..

   

  Autor: MeNtOs

  Data: 05-09-2005

  Treść: Książka, która zmieniła moje życie...wprowadziła mnie w nowy etap...

   

  Autor: Szymon

  Data: 23-06-2005

  Treść: Alchemik jest średni, bardziej podoba mi się Prorok. Miałem okazję odsłuchac to w wersji audio. Intelektualna ptzygoda i estetyczne przeżycie większego formatu niż czytanie Alchemika

   

  Autor: >Paola

  Data: 25-04-2005

  Treść: Książka, która wpłynęła na moje życie...

   

  Autor: wafcio

  Data: 26-03-2005

  Treść: Po przeczytaniu Alchemika na długo w pamięci pozostaje historia Santiago, książka daje powody do zastanowienia się nad swoim życiem Za czym tak pędzimyi co naprawdę jest najważniejsze w życiu

   

  Autor:

  Data: 23-03-2005

  Treść: Zajefajna książka poLecAm.. nie tylko alchemika,są tesz inne tytóły,a sam autor ma dostć fajną historię życia.NicE ^-^

   

  Autor: Ewelina

  Data: 14-03-2005

  Treść: Geniusz!!!!!!!!
  ksiAzka jast swietna! Polecam!!!

   

  Autor: iza/sal0me

  Data: 05-03-2005

  Treść: Książka genialna. Zapraszam do wymiany poglądów na www.sal0me.blog.onet.pl lub pod adresem izabela876@poczta.onet.pl

   

  Autor: Madzia

  Data: 22-02-2005

  Treść: Alchemika przeczytałam w wieku 15 lat i bardzo spodobała mi się ta książka, czasami miałam wrażenie że sama ją piszę ponieważ mam bardzo podobne spojrzenie na świat jak Poulo Coelho w Alchemiku. Drugą moją ulubioną książką jest Ojciec chrzestny. Naprawde polecam te dwie książki!

   

  Autor: Asik

  Data: 31-01-2005

  Treść: Naprawdę nie mogłam jej przeczytać, trudne do czytania tak jak KRZYŻACY!

   

  Autor: fiXXXer

  Data: 27-01-2005

  Treść: Tą książkę czyta się jednym tchem. Do tej pory byłem fanem horrorów Mastertona. "Alchemika" poleciła mi nauczycielka, za co jestem jej bardzo wdzięczny. Książki dzielą się na trzy rodzaje : takie, które się czyta, smakuje lub przeżywa. Kiedy otworzyłem tą książkę, przeczytałem ją od razu całą, przeżywając każdą, pojedyńczą stronę.

   

  Autor: anna

  Data: 21-01-2005

  Treść: To jedna z najlepszych ksiazek jakiekiedykolwiek czytalam.

   

  Autor: Rafael

  Data: 19-01-2005

  Treść: Ta książka jest po prostu SUPER!!! Przeczyłem ją w ciągu 2 dni. Nigdy wcześniej nie czytałem książek tego typu. To ona sprwaiła że zmieniam zdanie co do książek
  Jestem zadowolony że mogłem ją przecztać. Gorąco polecam tę książkę wszystkim, którzy nie lubią czytać. Sprawi że polubicie.

   

  Autor:

  Data: 14-01-2005

  Treść: Jasne. Komentarz "Van Nordena" oraz moc z jaką dezawuuje gusta innych czytelników - uwypuklając przy tym własną, jedyną wizję literatury, świadczy o tym,że cierpi on na brak własnej wartości.
  Jestem ciekaw Skąd tyle jadu
  w wypowiedzi.
  Sam osobiście nie czytałem tej książki - znam ją z opowiadań osób, które trudno posądzić
  o nieznajomość literatury. Ponadto o ile taka literatura sprawia sprawia ludziom radość to po co te całe dyrdymały. Po przecztaniu kliku rozdziałów trzeba było proszę Pana przerwać czytanie i wziąć się za czytanie czegoś, co co nie uchybi Pana wysublimowanym gustom.

  "VAN WESTEN"

   

  Autor: Don Diego

  Data: 30-12-2004

  Treść: Taaak, w Polsce pełno jest takich znawców, jak autor poprzedniego komentarza, którzy mało lub wcale wiedzą o literaturze, a radość i satysfakcję sprawia im obrażanie zwolenników twórczości Coelho. Takich abnegatów powinno się wysyłać na przymusowe leczenie lub lepiej bezludną wyspę, bo przy takich marudach zdrowy człowiek może popaść w obłęd;)

   

  Autor: Van Norden

  Data: 17-12-2004

  Treść: Doskonałe porównanie! Faktycznie, można odnaleźć wiele korelacji pomiędzmy głębią przekazu "supergrupy" "Ich Troje", a ostrą jak skalpel myślą przewodnią prozy (?) Coelho. Cóż, literatura posiada w swym księgozbiorze wiele "ponadczasowych" gniotów (chociażby proza Sienkiewicza), więc "boski Pablo" nie będzie wyjątkiem wśród grona przypadkowych, dyletanckich i wielce domniemanych geniuszy beletrystyki. Autor "Weronika must die" (sic!) jest kolejnym pisarzykiem, którym karmią się i zachwycają mało ambitne i niewysublimowane umysły ludzi pozbawionych gustu i rozeznania. Nie oszukujmy się, "Alchemik" to badziew, który zarówno w treści i formie jest BANAŁEM, niegodnym nikogo, kto pretenduje do miana znawcy i poważnego czytelnika. Powiedzieć, że tą książką mógłby si ę zachwycić trzynastolatek, jest obrazą owego hipotetycznego młodzieńca. Lecz chyba nie można spodziewać się rozsądnej recenzji w portalu, w którym na hasło "Biesy" pojawia się wielce wymowne "zero". Można tylko zakończyć mą wypowiedź wyrazami nieszczerego współczucia i bożonarodzeniowymi życzeniami o poprawę kondycji umysłowej poszczególnych uczestników forum i samego recenzenta.

   

  Autor: Ja!!!!!!!!!!!!!!!

  Data: 07-08-2004

  Treść: Mam już trochę lat i przeczytałam trochę książek, więc śmieszy mnie, że uważacie, że ta książka jest przede wszystkim dla młodzieży. Uważam, że dorośli też powinni ją przeczytać, bo to oni zapominają o tym o czym mówi autor. Coelho świetnie ją napisał, sprawił, że ta książka jest inspirująca, niewielu pisarzom udałoby sie to.

   

  Autor: I.

  Data: 4

  Treść: Luc, może napiszesz własną recenzję a potem będziesz oceniać innych bo ja tu nie widzę żadnych strasznych uchybień, a jeśli chodzi o treść to każdy ma prawo wyrazić tu swoją opinię a wy nie musicie jej podzielać(o czym pisze sam autor recenzji)

   

  Autor: Luc

  Data: 23

  Treść: Naucz się najpierw poprawnie pisać, a później wypowiadaj się na forum.

   

  Autor: zdruzgotany postawa czytelnikow

  Data: 3

  Treść: ksiazka o wszystkim, czyli o... niczym. taka prawda, a wszyscy poczatkujacy w literaturze i ludzie bez wyobrazni uwarzaja te ksiazke za cos ponadczasowego. smiac sie chce! to jakbyscie powiedzieli ze tandetna wiesniacka muza ich 3 jest ponadczasowa. ludzie! ludzie! jedzmy nic nie slychac... :(

   

  Autor: edyta

  Data: 13

  Treść: Dla mnie "Alchemik" to ksiazka obrazujaca nasza pogon za marzeniami, to jak sie poddajemy, lub je realizujemy...Mowi jak wielka moc maja marzenia i wiara w ich spelnienie.

   

  Autor: emesta

  Data: 4

  Treść: Coelho jest ostatnio dość ''modnym'' zwłaszcza wśród młodzieży pisarzem, ale zarówno alchemik jak i recenzja sa Oki.;-)

   

  Autor: kasper

  Data: 16

  Treść: też lubię Coelho, ale ta recenzja jest fatalna. Bełkot i napisane bez pomysłu...

   

  Autor: aptara

  Data: 21

  Treść: świetna recenzja. uwielbiam alchemika i sama napewno lepiej bym tego nie napisala. git

   

  Dodaj swój komentarz

  Powrót do książki

 • Nowa recenzja
 • Ściana
  Ściana
  Paweł Daniel Zalewski
 • Polecamy
 • Księgarnia
 • Szybkie czytanie dla wytrwałych
  Paweł Sygnowski
  Szybkie czytanie dla wytrwałych
  29.95 zł
  KUP TERAZ!
 • Logowanie
 • Login: 
  Hasło: 
  Zarejestruj się
   
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Internetowe Imperium Książki © 2002 - 2010
  Serwis monitorowany przez: statystyki www stat.pl ^^^
  teatr warszawa